The World......or is it Hell?

Nástroje temnoty

Publikováno 07.05.2013 v 12:22 v kategorii Knihy, přečteno: 120x

Ahoj, nedávno jsem dočetla knihu s názvem Nástroje temnoty. Je to detektivka odehrávající se v 18. století v Anglii. Konkrétně myslím v Sussexu, ale už si tím nejsem tak úplně jistá. Každopádně, během první kapitoly získáte mrtvolu a pak ještě jednu. A nakonec budete mít myslím čtyři. No, a ve výsledku jde o to, aby se našel vrah. Příběh má dvě, místy dokonce tři, dějové linky. Jedna se odehrává na venkově, kde je hlavní mrtvola, druhá v Londýně, kde je druhá hlavní mrtvola a třetí se odehrává někde kolem Bostonu a je zasazená o pár let před časem, ve kterém se odehrává hlavní příběh. 
Co se mi na knize moc líbí, je fakt, že člověk opravdu neví, kdo je vrah až do poslední chvíle. No, jasný, člověk má několik podezření, ale vlastně tím, že je tam několik podezřelých, tak si nebudete jistí, dokud to prostě nedočtete. A navíc, je to jedna z těch knih, od kterých se neodtrhnete, dokud to nedočtete. Aspoň já to tak měla. I když, v mém případě to mohlo být faktem, že jsem byla ve třetině knihy a pak jsem měla jenom dva dny, abych to dočetla, protože další den jsem to potom musela vrátit do knihovny. Ale i kdybych nemusela, tak bych se od toho asi neodtrhla. Až tak dobrý to bylo.
Jediné, co bych knize vytkla, je fakt, že tam není jmenován ani jeden zahradník, tedy jsem nemohla podezřívat z vražd zahradníka. A to je chyba, protože vrahem je vždy zahradník. A pokud ne, tak platí pravidlo číslo jedna, tedy vrahem je vždy zahradník. 
Já vím, že zahradník sem nepatří, ale já to napsat musela.
Detailnější popis knihy zatím nemám a nejsem si jistá, jestli ho vůbec napíšu, protože jak jsem psala, knihu jsem už vrátila a prostě si nepamatuju všechny ty jména, takže se do toho asi radši pouštět nebudu. Ale, mám rozečtenou Jantarovou komnatu od Steeva Berryho a tu, až dočtu, tak sepíšu podrobně. Nebo se o to pokusím, když už nic jinýho, ale bude to mít dlouhý článek, na který sem dám odkaz. 

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?©AnnElfwind